MyHOST.czMyHOST.czArchiv Novinek

CZECHIA zlevňuje CZ i EU domény

12.1.2012

Registrátor a poskytovatel webhostingu CZECHIA zlevňuje CZ i EU domény. Od 1. únoru si lze pořídit CZ i EU domény od 149 Kč. Ke koupi každé domény lze zdarma získat webhosting inPage Mini s e-mailem. Každoroční obnovovací poplatek závisí na počtu domén a pohybuje se od 190 Kč za EU i CZ doménu.

Nové VPS tarify od HOSTINGu 90

12.1.2012

Oblíbený registrátor domén a poskytovatel webhostingu HOSTING 90 přichází s novým rokem s novou nabídkou VPS programů. Spouští program VPS Windows Plus a VPS Windows Business, kterými dále doplňuje svou nabídkou zaměřenou na servery s operačními systémy Windows. Oba dva nové tarify nabízí za výhodné ceny včetně licence Windows Server 2008 R2 Datacenter Edition.

Novinky u datacentra WEDOS

11.1.2012

Datacentrum WEDOS již provozuje 50.000 aktivních domén. Jedná se o nejrychleji rostoucí firmu na trhu a nejprodávanější hosting v České republice. V současné době nabízí WEDOS CZ domény za výhodnou cenu 125 Kč bez DPH a EU domény za 70 Kč bez DPH.

Ke každé doméně je poskytován MiniWeb webhosting zdarma s možností diskového prostoru až 100 MB a neomezeným množstvím přenesených dat. Za 25 Kč bez DPH měsíčně si lze pořídit webhosting NoLimit s neomezeným diskovým prostorem, databázemi MySQL 5.5, PHP 5.3 a dalšími.

IGNUM zlepšuje virtuální dedikované servery

10.1.2012

Poskytovatel webhostingu a registrátor IGNUM přichází s novými parametry svých virtuálních dedikovaných serverů, zejména se zvýšením operační paměti a paměti pro data, při zachování stávajících cen. Změny se dotýkají především tarifů Student, Standard a Expert.

Program Student nyní nabízí dvojnásobek operační paměti, tedy 2 GB, a až 30 GB diskového prostoru. Program Standard navýšil operační paměť na 3 GB a prostor pro data zvýšil na 60 GB. U varianty Expert pak došlo k navýšení operační paměti na 6 GB a diskového prostoru na 100 GB.

Telefónica zavádí DNSSEC.

18.12.2011

Jeden z největších poskytovatelů Internetu v České republice – Telefónica Czech Republic – oznámila zavedení bezpečnostní technologie DNSSEC do svých sítí. Tato technologie bude přínosem jak pro uživatele mobilních sítí O2 tak pro klienty připojené pevnou linkou nebo technologií ADSL. Zavedení bezpečnostní technologie DNSSEC společností Telefónica výrazně zvýší zabezpečení připojení k Internetu všech jejich zákazníků.

Využijte nové datacentrum u Českého hostingu.

17.12.2011

Registrátor domén a poskytovatel webhostingu Český hosting dokončil výstavbu a přesun svých aktivit do nového moderního datacentra. Kromě nových možností pro zákazníky se tato změna dotkne také některých stávajících klientů, kteří si budou muset IP adresy v DNS. Více na stránkách Českého hostingu.

Zaregistrujte si doménu za 1 Kč a vyhrajte iPad 2 !

6.12.2011

Společnost IGNUM přichází s lákavou předvánoční nabídkou. Za 1 nebo 10 Kč si můžete zaregistrovat EU doménu a vyhrát iPad 2. Předvánoční výprodej EU domén bude trvat až do vyprodání zásob, nejdéle do 22.12.2011.

S nově zaregistrovanou doménou lze získat iPad 2 od sdružení EURid – správce EU domény. Tato soutěž probíhá až do 25.12.2011 a každý týden lze získat až dva kusy iPadu 2. Stačí si zaregistrovat novou EU doménu a odpovědět na 3 jednoduché otázky.

Ebola přichází s řadou předvánočních slev a akčních nabídek.

2.12.2011

Registrátor a poskytovatel webhostingu Ebola nabízí ke konci roku 2011 nové domény COM, CZ, INFO, NET, BIZ, NAME a ORG k tarifu Ebola Basic za příjemných 89 Kč bez DPH. U nových webhostingů lze navíc získat PHP memory_limit 128MB u tarifu Ebola Basic a 256 MB u tarifu Ebola Premium.

CZ.NIC přichází s IPv6 widgetem.

1.12.2011

Laboratoře správce české národní domény – CZ.NIC – vydává první verzi testeru připojení k Internetu. Díky webovému widgetu z laboratoří CZ.NIC si lze otestovat DNS resolver na straně uživatele. Především, jestli dokáže používat DNSSEC a jak je připojení k Internetu připraveno na nový protokol IPv6.

IPv6 widget je šířen jako open source a jeho ovládání je velmi intuitivní. Kromě testů IPv6 konektivity a zabezpečení prostřednictvím DNSSEC měří také rychlost připojení v obou směrech na protokolech IPv6 i IPv4.

0

0

IGNUM zvyšuje výkon svých serverů řady BASIC

15.11.2011

Registrátor domén a poskytovatel webhostingu, společnost IGNUM, zvyšuje výkon svých dedikovaných serverů řady BASIC. Jedná se především o využití procesorů typu Sandy Bridge, navýšení operační paměti a využití velmi výkonných čtyřjádrových procesorů Intel řady Xeon.

Získejte EU doménu zdarma u společnosti Český Hosting

8.11.2011

Společnost Český hosting přichází s nabídkou EU domény zdarma pro stávající zákazníky. Akce probíhá do vyčerpání zásob a nejpozději do konce listopadu. Nárok na EU doménu zdarma má každý zákazník Českého hostingu, který má registrovanou jakoukoliv doménu, využívá hosting k jakékoliv doméně nebo využívá virtuální či dedikovaný server.

Otestujte si připravenost na IPv6 s CZ.NIC

7.11.2011

Během příštího roku v Evropě pravděpodobně dojde k vyčerpání adres IPv4. Sdružení CZ.NIC proto přichází s projektem IPv6 Laboratoří, kde bude možné si otestovat provoz internetových aplikací a síťových zařízení na novém protokolu IPv6. První testování probíhá od 22. listopadu do 1. prosince od 13 do 17 hodin v prostorách Akademie CZ.NIC v Praze.

V laboratořích je připraveno několik experimentálních sítí, kde si lze otestovat funkčnost ADSL modemu, wi-fi přípojky i klasického připojení. K dispozici je webový a e-mailový server s protokoly POP3, SMTP a IMAP. Případné problémy je možné na místě konzultovat s přítomným odborníkem Laboratoří CZ.NIC.

CZ doména k tarifu Ebola Basic jen za 59 Kč

2.11.2011

Poskytovatel webhostingu a registrátor domén Ebola přichází s podzimem se speciální listopadovou akcí na pořízení a následné prodlužování CZ domény k tarifu Ebola Basic jen za 59 Kč. Akce je platná do konce listopadu a u tarifů Ebola Premium a Ebola Advanced je pořízení a prodloužení CZ domény stále zdarma.

Vyzkoušejte EU doménu za 90 Kč u společnosti CZECHIA

1.11.2011

Registrátor domén a poskytovatel webhostingu CZECHIA přichází s lákavou nabídkou nákupu EU domén za 90 Kč. Novou EU doménu za akční cenu 90 Kč bez DPH si lze pořídit od 1. listopadu do 25. prosince 2011. K doméně si lze zdarma zřídit webové stránky a za 35 Kč měsíčně získat elektronickou poštu s několika schránkami.

Nové evropské domény u hostingu CZECHIA

14.10.2011

Poskytovatel webhostingu a registrátor domén CZECHIA zahájil registraci nových národních domén. Jedná se o tři domény evropské a doménu Izraele. Objednat si tak lze domény FI, COM.PT, NO a CO.IL. Doména NO je doména Norského království, doména FI je doména Finska, doména COM.PT je doména Portugalska a doména CO.IL je doména státu Izrael.

CZECHIA rozšiřuje nabídku SSL certifikátů o RapidSSL

11.10.2011

Poskytovatel webhostingu CZECHIA.COM přichází s novou nabídkou na poli SSL certifikátů. Jedná se o SSL certifikáty RapidSSL. Již nyní si lze objednat certifikát RapidSSL a RapidSSL Wildcard s platností až na 5 let. Značka RapidSSL je provozována společností GeoTrust a jde o osvědčenou certifikační autoritu v oblasti levných SSL certifikátů.

MojeID překročilo hranici 20 000 uživatelů

4.10.2011

Počet účtů MojeID překročil v České republice 20 000. Tento účet umožňuje jednoduchou a rychlou správu osobních údajů na jednom vysoce zabezpečeném místě provozovaném sdružením CZ.NIC, správcem národní domény CZ. MojeID lze využít podobně jako jeho předchůdce OpenID k přihlášení k partnerským webovým stránkám a e-shopům, kterých je dnes již přes 3 000.

Ke každému hostingu EU doména zdarma

4.10.2011

Registrátor a webhoster Český hosting přichází s nabídkou EU domény zdarma při objednávce hostingu a domény. Objednáte si doménu a hosting a EU doménu dostanete zdarma. Akce platí od 4.10.2011 do odvolání. Tuto nabídku je možné kombinovat s ostatními slevami. EU doménu dostanete zdarma, pokud si objednáte nový hosting k nové doméně, hosting k parkované doméně, převod domény a hosting nebo hosting bez převodu domény.

2 roky za cenu 1 u domén IGNUM

3.10.2011

Společnost IGNUM startuje speciální nabídku v oblasti registrace domén. Za cenu roční registrace lze získat pronájem EU domény na dva roky. Akce probíhá prostřednictvím portálu DOMENA.CZ a je platná od 3.10.2011 do 31.12.2011. Nabídka se nevztahuje na změnu registrátora a prodloužení nebo nouzové obnovení domény.

Vyhraj 3 333 Kč za založení účtu MojeID

3.10.2011

Sdružení CZ.NIC vyhlašuje podzimní soutěž o 3 333 Kč za založení nového účtu MojeID. Akce trvá od 3.10.2011 do 1.11.2011. Z nově založených účtů se bude na začátku každého říjnového týdne losovat pět výherců, kteří získají kupon v hodnotě 3 333 Kč. Poukazy mají omezenou platnost a je možné je uplatnit v kterémkoliv z partnerských e-shopů.

Nové EU domény za 40 Kč u WEDOSu

3.10.2011

Poskytovatel webhostingu a registrátor WEDOS nabízí nové EU domény za bezkonkurenční cenu 40 Kč bez DPH. CZ domény nabízí stále za 140 Kč bez DPH a ke každému webhostingu dostanete EU doménu zdarma, při přechodu od konkurence dokonce až na dva roky zdarma. Pro fanoušky na Facebooku lze využít slevový kupon na 20 % FB50RO2011FB.

CZ.NIC prodlužuje ochrannou lhůtu před zrušením domény

3.10.2011

Sdružení CZ.NIC, správce CZ domény, od 1.října 2011 prodlužuje ochrannou lhůtu před zrušením domény z původních 45 dnů na 60. V dosavadním systému byla doména uvolněna po 45 dnech od data, do kterého byla zaplacena. Podle nových pravidel se doména ruší teprve po uplynutí 60 dnů.

Začíná mezinárodní workshop o internetové bezpečnosti

3.10.2011

V pražském hotelu Jalta začal dvoudenní mezinárodní workshop o internetové bezpečnosti organizovaný evropskou policií EUROPOL, sdružením ENISA a bezpečnostním týmem České republiky CSIRT.CZ. Jedná se v pořadí o šestý konaný workshop za účasti evropských národních a vládních CERT/CSIRT týmů a zástupců orgánů činných v trestním řízení.

Dny otevřených dveří WEDOS

1.10.2011

Ve dnech 26.-28.10.2011 proběhnou dny otevřených dveří společnosti WEDOS v Hluboké nad Vltavou. Bude zde možnost nejenom si prohlédnout nové datacentrum společnosti WEDOS, ale také používané technologie, zázemí firmy, serverovnu, motorgenerátor i výstavu historické výpočetní techniky. Součástí programu je řada odborných přednášek a diskuzí, společná večeře, turnaj v golfu a poukazy do státního zámku Hluboká a do ZOO Hluboká.

Ebola startuje Affiliate program

26.9.2011

Registrátor domén a poskytovatel webhostingu Ebola nabízí vstup do partnerského programu, který umožňuje uživatelům vydělávat si propagací produktů a služeb Ebola. Stačí se zaregistrovat a umístit na své webové stránky textový odkaz nebo grafický banner vedoucí na web Ebola. Na úspěšné účastníky tohoto programu čeká provize až 30 %.

Proč webhosting C4 nepodporuje MojeID?

12.9.2011

MojeID je služba umožňující komfortní přihlašování k webovým službám. Stačí si zřídit jeden účet a pomocí něj se pak přihlašovat na různé weby, e-shopy a diskuzní skupiny, které se do této služby zapojí. MojeID rozšiřuje službu OpenID mimojiné o jméno a kontaktní údaje, které jsou ověřovány heslem zasílaným běžnou poštou.

Problém, který webhosting C4 spatřuje v souvislosti s technologií MojeID, je aktualizace údajů. Změní-li si uživatel osobní údaje ve svém účtu, poskytovatel se o takové změně dozví teprve při přihlášení uživatele do systému provozovatele. A to může být za velmi dlouhou dobu nebo dokonce nikdy. Takový princip tak podle C4 může velmi nepříznivě ohrozit kontakt obchodníka s klientem například v podobě faktur zasílaných na zastaralou adresu apod. O zavedení služby MojeID tak neuvažují do vyřešení tohoto problému.

České DNS servery nejsou řádně zabezpečené

29.8.2011

Sdružení CZ.NIC, správce domény CZ, odhalilo kolem 1500 serverů s velmi nízkou úrovní zabezpečení. Tyto servery jsou ve velké míře ohroženy útokem, který může mít za následek přesměrování na podvodné stránky, krádež přihlašovacích údajů, e-mailů a jiných osobních dat.

Ve spolupráci s Bezpečnostní informační službou budou majitelé CZ domén, kterých se týka problém nezabezpečených DNS serverů, upozorněni dopisem. Potřebného zabezpečení DNS serverů lze docílit aktualiazací softwaru na straně provozovatele a správnou konfigurací serverů a ostatních síťových zařízení.

Využijte letní slevy poskytovatele a registrátora WEDOS

6.8.2011

Poskytovatel webhostingových služeb WEDOS nabízí řadu letních slev pro všechny své zákazníky. Nabízí různé domény za akční ceny a ke každému webhostingu EU doménu zdarma. Jestli přecházíte s hostingem od konkurence, získáte dokonce 2 roky webhostingu zdarma navíc. Na dedikované servery nabízí slevu 20 % a pro fanoušky na Facebooku slevu 10 % s kuponem FB45NOSRP10. Ke každému webhostingu, který objednáte v neděli 7.8.2011 navíc dostanete tričko WEDOS zdarma.

Proč webhosting C4 nepodporuje DNSSEC?

12.7.2011

Protokol DNSSEC poskytuje zabezpečení přenosu informací přes DNS. Využívá asymetrickou šifru a tzv. řetěz důvěry, aby zamezil možnosti podvržení DNS odpovědi útočníkem. Ne všichni registrátoři a poskytovatelé webhostingu se však předhánějí v zavádění DNSSEC. V čem vidí bezpečnostní riziko společnost Český Webhosting (C4)? Problém s DNSSEC spatřují především v riziku procházení zón, které umožňuje komukoliv zjistit kompletní obsah zóny pomocí dotazů na DNS názvy, kterých je řádově stejně jako počet záznamů v zóně. Bezpečnou alternativu vidí v C4 v zavedení DNSSEC a online signingu, které spolehlivě ochrání domény klientů proti procházení zóny.

Pořiďte si CZ doménu k tarifu Ebola BASIC za 59 Kč

4.7.2011

Poskytovatel webhostingových služeb Ebola připravil na léto 2011 speciální akci, ve které lze pořídit novou CZ doménu za příjemných 59 Kč při současném objednání programu Ebola Basic. Akce je platná do 30.9.2011 nebo do odvolání. U programů Ebola Premium a Ebola Advanced platí stálá nabídka pořízení či prodloužení CZ domény zdarma.

Praha hlavním městem Internetu

24.6.2011

Organizace ICANN jako hlavní globální autorita v oblasti přidělování IP adres a doménových jmen nejvyšší úrovně v Singapuru rozhodla o setkání v Evropě v červnu 2012, které se má uskutečnit tentokrát v Praze. Pořadatelem konference v Praze v červnu 2012 bude sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Organizace ICANN pořádá každý rok tři setkání v různých částech světa, na kterých se rozhoduje o dalším vývoji internetové doménové infrastruktury. O výběr míst jednotlivých konferencí se stará speciální komise, která přijímá nabídky národních organizací z celého světa. Místo dalšího setkání pak volí představenstvo ICANNu.

Světový den IPv6

7.6.2011

8. červen je Světovým dnem IPv6, tedy nového IP protokolu s prakticky neomezeným množstvím IP adres nahrazujícím stávající protokol IPv4. V tento den se chystá řada světových poskytovatelů Internetu zpřístupnit své servery také přes tento protokol. Vyjímkou nebude ani Česká republika, která se však na přechod na protokol IPv6 připravuje více než lépe. Podle statistik sdružení CZ.NIC je již nyní 8 % adres s koncovkou CZ dostupných prostřednictvím protokolu IPv6 a za poslední rok vzrostl tento počet více než pětinásobně. U generických domén jako je COM, NET či ORG tento podíl dnes dosahuje pouhého jednoho procenta.

K roční platbě za hosting IGNUM získejte kredit 1 500 Kč v Google AdWords

17.5.2011

Každý zákazník společnosti IGNUM, který od 17.5.2011 zaplatí za webhostingové služby roční nebo vyšší poplatek předem, získá propagační kredit v nominální hodnotě 1 500 Kč na využívání služeb reklamního systému Google AdWords.

Adresu .CZ využívá již 800 000 domén

13.5.2011

Správce české národní domény CZ, sdružení CZ.NIC, zaevidoval 13.5.2011 doménu pořadového čísla 800 000. Sdružení CZ.NIC začalo od října 2007 využívat automatizovaný registrační systém FRED a od této doby se průměrný měsíční přírůstek CZ domén pohybuje kolem 10 tisíc. Pokud se tento dlouhodobý trend nadále nezmění, může být jeden milión CZ domén překročen na začátku roku 2013. Podle statistik vlastní polovinu domén majitelé s jedinou registrovanou doménou a maximální počet zaregistrovaných domén na jednoho majitele je 2 752.

Objednejte si vylepšený dedikovaný server společnosti IGNUM a získejte 2 měsíce provozu zdarma

11.4.2011

Registrátor domén a poskytovatel hostingových služeb IGNUM spouští akci na 2 měsíce provozu zdarma při objednání vylepšeného virtuálního dedikovaného serveru. Najednou zaplatíte za 10 měsíců provozu serveru a získáte další 2 měsíce zdarma. Stačí si objednat vylepšení stávající konfigurace virtuálních dedikovaných serverů v podobě zvýšení dostupné operační paměti na dvojnásobek u programů Standard či Student nebo navýšení na 3GB u řady Expert.

Sleva 33% na webhostingy WEDOS. A není to apríl !

1.4.2011

Prvního apríla 2011 překročil registrátor a poskytovatel hostingových služeb WEDOS hranici 10 000 českých domén, přes 1 000 VPS a 12 000 aktivních domén celkově. Jako poděkování zákazníkům za dosavadní spolupráci nabízejí slevu 33% na webhostingy platnou do neděle 3.4. K uplatnění slevy lze použít slevový kupón FB25JHA777W.

Soutěž o automobil Škoda Octavia s hostingy WEDOS

16.3.2011

Datacentrum WEDOS spouští celoroční soutěž o automobil Škoda Octavia. Do slosování budou zařazeni všichni zákazníci, kteří si v období od 16.3.2011 do 19.12.2011 zakoupí některou z hostingových služeb jako jsou domény, hostingy, VPS či dedikované servery. Slosování proběhne dne 20.12.2011 za účasti notáře a výherce obdrží nový automobil Škoda Octavia.

Sleva na webhosting ke každé EU doméně

7.3.2011

Ke každé EU doméně zaregistrované na portálu DOMENA.CZ lze získat až 30 % slevu na webhostingy. Akce trvá do 6. května 2011. Součástí slevy jsou webhostingové služby Lite, Medium, Full, eCard i Mailbox. Akce se týka také tarifů specializovaných hostingů: Exchange, Sharepoint, ColdFusion, FTP a Joomla!

IGNUM pomáhá při rozvoji IPv6

6.03.2011 

Společnost poskytla Tunnel brokerovi SixXS vlastní server a tím umožnuje kvalitní přístup přes protokol IPv6 a pomůže tak všem, kteří doposud využívali zahraniční servery, které měli samozřejmě horší konektivitu.

Hacknutý XHOSTING. Nový majitel webhostingu Kapusta

26.02.2011 

XHOSTING chtěl všechny problémy na webhostingu Kapusta řešit a opět to vypadalo, že si zákaznici přijdou na své, ale bohužel a tak se stalo něco, co nikdo opravdu neočekával. Jejích primární server XHOSTING byl hacknutý taktéž. Zaměstnanci XHOSTINGU se snaží nalézt chybu v bezpečnosti a rychle ji opravit.

Hosting90 – posiluje konektivitu

30.1.2011 

Kvůli zvýšenému zájmu zákazníku o služby Hosting90 se společnost rozhodla zprovoznit nové páteřní připojení pro virtuální servery a to i z důvodu spolehlivosti služeb. Dnes už běží servery na samostatné konektivitě 2Gbps.

Webhosting C4 - kompletní podpora IPv6

22.1.2011 

V důsledku rozpínání se internetu, musí jednotlivé webhostingové služby, ale i poskytovatelé internetu naběhnout na novou verzi protokolu IPv6. Současné IP adresy IPv4 už docházejí a tak se i společnost webhosting C4 rozhodla podporovat IPv6.

Tady máme současný stav na webhostingu C4:

• DNS servery - IPv4 a IPv6

• Web servery - IPv4 a IPv6

• Mail servery (vybírání emailů přes POP/IMAP/Webmail) - IPv4 a IPv6

• MX servery (přijímání emailů z internetu) - IPv4 a IPv6

• SMTP servery (odesílání emailů) - IPv4 a IPv6

P.S : Webhosting C4 bude i nadále podporovat starší protokol IPv4

ONEsolution s.r.o. se stala akreditovaným registrátorem domén

15.1.2011 

Na začátku roku 2011 se stala webhostingová společnost ONEsolution s.r.o. akreditovaným registrátorem domén. Díky tomu bude moci společnost maximálně hájit práva vlastníku domén.

Co se dá získat převodem Vaší domény k společnost Onesolution s.r.o. ?

- 5% sleva na registraci domény

- Jednodušší administrativu

- Správa všech služeb pod jedním poskytovatelem

Počet českých domén překonal 750 000

13.1.2011

Jak informují statistiky na webu Nic.cz, rok 2010 zahájil s existencí 644 273 domén a skončil u 748 983 domén. Během prvních týdnů ledna 2011 (do 13.1.) se ale jejich počet již pohyboval za hranicí 752 tisíc. To vše znamená jednu zajímavou věc: počet českých domén překonal mezi prosincem 2010 a lednem 2011 celých 750 000 kusů!

10 nejnavštěvovanějších webů a 10 nejhledanějších frází v minulém roce

12.1.2011

Organizace Hitwise právě oznámila dvojici pořadí, do nichž se propracovalo na jedné straně 10 nejhledanějších frází a na té druhé výhradně 10 těch nejvíce navštěvovaných webů, obojí přirozeně za rok 2010. A hned na úvod tu máme jedno nečekané překvapení: Google byl po dlouhá léta v návštěvnosti vždy číslem 1, ovšem tentokrát skončil až na druhém (7,2 % všech návštěv) místě kvůli Facebooku (8,9 %).

Ať vás dlouho nenapínáme, zde je webové Top 10 za minulý rok: 1. www.facebook.com, 2. www.google.com, 3. mail.yahoo.com, 4. www.yahoo.com, 5. www.youtube.com, 6. www.msn.com, 7. www.myspace.com, 8. mail.live.com, 9. search.yahoo.com, 10. www.bing.com A ještě si řekněme, jakých 10 frází bylo hledáno na internetu nejvíce: 1. Facebook, 2. Facebook Login, 3. Youtube, 4. Craiglist, 5. MySpace, 6. Facebook.com, 7. eBay, 8. Yahoo, 9. www.facebook.com, 10. Mapquest.

Doména Candy.com by se mohla prodat i za rekordních 300 milionů USD

11.1.2011

Doména Candy.com by se mohla prodat i za rekordních 300 milionů USD Ačkoliv má pojem „candy“ více významů, ten nejznámější je ve smyslu „sladkost, cukrovinka“, není proto divu, že se na doménu „Candy.com“ řada osob dívá (díky její atraktivnosti) jako na dalšího prodejního rekordmana.

Její aktuální vlastník ji koupil za 3 miliony USD od Ricka Schwartze v červnu 2009 a začal skrze ni prodávat sladkosti. Za rok a půl se doména stihla vyšvihnout jak svojí návštěvností, tak i proslavit svým obratem a počtem prodejů odpovídajícím řádově milionům měsíčně s odhadem na desítky milionů ročně. Plánovaný prodej by se tedy mohl dostat až k nevídané částce 300 milionů americké tvrdé měny za jedinou doménu.

Jaké zahraniční domény byly kolem Vánoc mezi zákazníky nejpopulárnější?

26.12.2010

Organizace Sedo vydala opět jeden ze svých pravidelných reportů, v němž specifikuje, jaké domény patřily v průběhu období týden před Vánoci k těm právě nejpopulárnějším na trhu. Míru obliby i tentokrát samozřejmě určuje nejvyšší poptávka a tedy i cena.

Jednoznačným vítězem je doména Helpful.com prodaná za 50 000 USD. Jak se ale můžeme přesvědčit, objevila se i celá řada dalších zajímavých kousků: onlinetv.net (1 511 USD), glassesdepot.com (1 000 USD), sell-my-car.com (1 500 GBP), uctions.co (15 000 USD), rental-cars.com (12 550 USD), 0f.com (7 199 USD), avalliance.com (2 588 USD), letsmakemoneyonline.com (688 USD), privatedoc.com (1 050 USD), 4software.com (2 000 USD), irtual.me (2 875 USD), friend.me (10 099 USD), soap.tw (5,000 EUR), draw.me (3 600 USD), offer.me (4 000 USD), keep.me (8 600 USD) a etno.tv (2 000 USD).

Domény .BE překonaly 1,1 milionu registrací

19.12.2010

Dle organizace DNS BE je nyní prý již registrováno s doménovým jménem .BE na 1,1 milionu domén (úplně přesně jde o 1 101 824 kousků). Poslední čísla pocházející od DENIC naopak napovídají, že se .BE domén registruje asi kolem 160 denně.

Připomínáme pro zajímavost, že hranice 1 milion pak byla překonána během letošního února. Report za rok 2010 sice neexistuje, ovšem registr zakončil minulý rok 2009 s růstem 14 %, takže se dá očekávat i letos +/- stejný trend.

Czechia trvale snižuje ceny SSL certifikátů

19.12.2010 

Společnost ZONER software, a.s. dlouhodobě zprostředkovává certifikáty THAWTE a VeriSign. SSL certifikáty slouží pro bezpečné komunikace na internetu. U certifikátu THAWTE SSL je nyní sleva až 30%.

Zdroj: czechia.com

Spouštění dedikovaných serverů u hostingu WEDOS

11.12.2010 

Jak webhosting WEDOS slíbil, tak i dodržuje a v tomto týdnu byl uveden do provozu nový záložní generátor 220kVA, který by měl stačit na provoz dalších 1500 serverů. Překážka pro spuštění dedikovaných serverů tedy byla překonána.

Dne 20.12.2010 budou tyto dedikované servery spuštěny a spustí se také jejích objednávkový systém. Zřízení dedikovaného serveru bude do 1 pracovního dne.

ONEbit naděluje o Vánocích album kapely Apatheia.

5.12.2010 

ONEbit se rozhodl nadělovat dárečky a to ve formě alba Apatheia, kteří mají známý hit My Personal Sun. Pokud si objednáte v prosinci ze standartních  webhostingových tarifů, tak právě tohle album můžete mít doma zcela zdarma.

Domény typu .DE překonaly 14 milionů registrací

3.12.2010

Německá doména .DE se v těchto dnech dočkala zajímavého milníku: v pondělí překonala hranici 14 milionů registrovaných, čímž se dostala jednak na první místo + přitom se zároveň i stala nejpočetnější podobnou skupinou domén na světě (většina registrátorů amerických domén dává samozřejmě stále přednost koncovce .COM).

Dodejme si ještě pro zajímavost, že na druhé pozici se umístila Anglie s 8,8 miliony domén, na třetím Čína s 6 miliony domén, následuje Nizozemí s 4,1 miliony domén, Evropská Unie s 3,3 miliony domén. Šestici pak uzavírá Rusko s 3 miliony domén.

Diakritika v českých doménách opět odložena

27.11.2010

Česká internetová veřejnost je, zdá se, ohledně domén velmi tradičně smýšlející – již po čtvrté v řadě totiž odmítla zavedení diakritiky do systému domén .CZ. Vše vyplynulo z průzkumu, který pro CZ.NIC (jinak správce registru českých domén) provedla firma Markent. Jednoznačné „Ne!“ řeklo nápadu s diakritikou 87 % respondentů z business sféry a celých 62 % ze sekce civilní.

Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC se k věci vyjádřil následujícími slovy: „Opětovné odmítnutí IDN nás nepřekvapilo. Poslední tři výzkumy dopadly velmi podobně a nic v uplynulých dvou letech nenasvědčovalo tomu, že by se tento trend změnil. Spíše naopak dlouhodobě odmítavý postoj české internetové veřejnosti k IDN posiluje“.

SSL Certifikát THAWTE u CZECHIA.com zdarma

27.11.2010 

Dnes máte možnost dostat zdarma SSL certifikát THAWTE, při zakoupení služby Virtuální server nebo Serverhosting u společnosti CZECHIA.com a to po dobu jednoho roku. Vaše stránky se tak stanou důvěryhodné pro mnohé zákazníky.

Zvýhodněna cena na serveru WEDOS Hosting

25.11.2010 

Již máte pouze šest dní na to, abyste si objednali služby webhostingu za zvýhodněnou cenu 15 Kč měsíčně (bez DPH). Akce platí do 30.11.2010(včetně), poté bude webhosting stát původních 25 Kč měsíčně (bez DPH) a to bude jejich konečná cena, která se nadále navyšovat nebude.

Chcete-li slevu 10%, staňte se fanoušky WEDOS Internet, a.s. na Facebooku.

zdroj: hosting.wedos.com

Doména Sex.com prodána za největší částku v historii internetu

22.11.2010

Známý online marketingový specialista, společnost Sedo, právě oznámila, že mimořádně atraktivní doména Sex.com změnila svého majitele za částku 13 milionů USD (daleko přes 200 milionů Kč). Předchozím majitelem domény byla firma Escom, která ji koupila v roce 2006 za 11,5 milionu USD.

Firma Sedo se k prodeji ústy svého brokera Jeffa Gabriela vyjádřila v tomto duchu: „Je nesmírně vzácnou událostí, že se na trh dostane podobně atraktivní a kvalitní doména, takže jsme jakožto firma samozřejmě velmi potěšení tím, že jsme se celé transakce mohli zúčastnit. Je to částka mimochodem rekordní – dle našich záznamů prozatím ještě nikdo za jedinou doménu v historii více nezaplatil.“

Facebook oficiálně koupil doménu FB.com

16.11.2010

Po měsících čekání Facebook ukončil spekulace tím, že odkoupil do svého vlastnictví atraktivní doménu FB.com.

Tuto zprávu potvrzuje nejenom řada internetových magazínů, ale především dotaz na „whois“, kde je již jako majitel veden právě Facebook. O nákupu se spekuluje již někdy od září, kdy si George Kirios poprvé všimnul prodeje domény FB.com a hned si čile zaspekuloval, že oním tajemným nákupčím byl právě Facebook, což se nám dnes i potvrdilo.

Původním vlastníkem domény mimochodem bylo americké sdružení American Farm Bureau. Zajímavé je na celé věci nicméně hlavně to, že Facebook nebyl známý ani původnímu majiteli a jednal potichu přes prostředníka.

HOSTING90 spouští nový webserver

8.11.2010 

Společnost HOSTING90 systems s.r.o. spouští do ostrého provozu nový webserver s označením h90-w5. Samozřejmostí je i nová verze PHP 5.3.3, která na tomto serveru běží. HOSTING90 je ochoten vyjít vstříc stávajícím zákazníkům a tedy pokud budou chtít přejít na tuto novou verzi PHP, tak mají kontaktovat technickou podporu.

zdroj: hosting90.cz

Spuštění nových virtuálních serveru u společnosti WEDOS Internet, a.s.

7.11.2010 

Společnost WEDOS Internet, a.s. spustila nové Virtuální Servery, které běží na systémech Debian, Windows, openSUSE, CentOS. Virtuální servery je možné zapínat a vypínat přímo v zákaznické administraci.

Další krok vpřed udělá společnost WEDOS Internet, a.s. v polovině listopadu, kdy se budou snažit zprovoznit dedikované servery.

Wedos Internet a.s. má kladné ohlasy ze strany zákazníků a pochvalují si odezvy serveru.

Cena těchto služeb se pohybuje od 120 Kč s DPH na celý měsíc.

Jak dopadla dražba domén první týden v listopadu na webu dAukce.cz?

7.11.2010

Jedním slovem morbidně. Dvěma slovy značně morbidně, jelikož nejvíce peněz za dražbu bylo v tomto obdobní vydáno po sedmatřiceti přihozeních za doménu hrobka.cz (7 000,- Kč). Na druhé pozici se umístila trošku nečekaně doména ghana.cz (6 770,- Kč) a na třetí pak nejlepsipujcka.cz (3 800,- Kč).

Pozice čtvrtá byla v režii piestany.cz (3 100,- Kč), pátá náleží doméně zivotnipojistka.cz (3 100,- Kč) a šestá miniblog.cz (3 001,- Kč). Za velmi neobvyklé pokládáme nicméně to, že se sedmička nabidka-zamestnani.cz (2 690,- Kč) umístila až takto vzadu. Ale zpět k žebříčku: osmá pozice rajzbozi.cz (2 200,- Kč), devátá mzak.cz (1 833,- Kč) a desátá marila.cz (1 100,- Kč)

Zdroj: 404M

Doménová pojistka pro české i generické domény

5.11.2010 

Po úspěšném zavedení evropské pojistky pro .EU domény, se společnost IGNUM rozhodla spustit pojistku i pro všechny generické a především české domény. Touto pojistkou se IGNUM zavazuje zaplatit doménovou škodu 100.000 Kč v případě, že prodloužení domény nezajísti a bude uvolněna z centrálního registru. Měsíční paušální poplatek za tuto pojistku činí 200 Kč.


Dražba multihostingového balíčku BUSINESS od společnosti Active 24 na 1 rok

4.11.2010

Na webu WebTrh toho času právě probíhá zajímavá hostingová dražba týkající se multihostingového balíčku BUSINESS společnosti Active 24 s dobou trvání na 1 rok. Hodnota balíčku odpovídá suma sumárum částce 3 585,- Kč i s DPH.

Aktuálně je nevyšší přihození 1 500,- Kč i s DPH. Součástí balíčku je mimo jiné i následující sestava: 10 GB prostoru, taktéž hostování až 10 domén, podpora pro OS Linux nebo Windows, dále PHP nebo ASPX skripty, též i neomezený počet e-mailových schránek, 10 FTP přístupů a 10 databází MySQL / MSSQL.

Kompletní informace o balíčku BUSINESS, včetně jeho porovnání s ostatními balíčky v nabídce společnosti, pak najdete přímo na stránkách poskytovatele.

RD Hosting spustil slevovou akci

29.10.2010

V rámci co největší proklamace svých služeb se lokální poskytovatel hostingových služeb, pan Jiží Mrázek provozující server Rd-hosting.eu, rozhodl nabídnout slevovou akci na své služby. Ke slevě se lze dopátrat na této adrese. Jak je zřejmé z nabídky, sleva má výši 10 % a týká se prvních 5 objednávek na jakoukouliv službu s jedním drobným háčkem – musí jít o objednávku nejméně na 6 měsíců.

A co že RD Hosting vlastně nabízí? Virtuální server (VServer) ideální pro rozjezd stránek má 600 MHz CPU, 300 MB RAM, 10 GB HDD a stojí 199,- Kč měsíčně. FTP Hosting jako takový přijde též na 199,- Kč měsíčně, ve kteréžto částce je obsažena kromě 30 GB volného prostoru také podpora pro IPv6. RD Hosting o svých službách tvrdí: „Náš hosting si zakládá na kvalitě poskytovaných služeb a na individuálním přístupu ke každému zákazníku. Proto jsou uvedené služby u jednotlivých tarifů spíše orientační.

Po vyplnění a odeslání objednávkového formuláře Vás kontaktujeme, domluvíme se na podrobnostech a poskytneme hosting přímo podle Vašich potřeb. V případě jakéhokoliv dotazu či problému je tu pro vás neustálá online podpora, která řeší vaše potřeby v co nejkratším čase ke spokojenosti obou stran. Doufáme, že budete s našimi službami spokojeni stejně jako již mnoho zákazníků před Vámi.“

CZECHIA.COM je nyní připravena na IPv6

26.10.2010 

Ředitel serveru Czechia.com nedávno oznámil, že po nedávné optimalizaci síťové infrastruktury, jsou nyní připravení nasadit nový moderní protokol IPv6 na své servery. První webové stránky, které jsou přístupné za pomoci protokolu IPv6 jsou CZECHIA.COM.

Proč IPv6?

Důvodem je minimální počet volných IP adres a proto se nyní musí nahrazovat starý protokol IPv4 novějším a modernějším, který nabízí velký adresní prostor.

Webhosting C4 - navyšuje svou diskovou kapacitu

21. 10. 2010 

Webhosting C4 navyšuje svůj diskový prostor z 2 GB na 4 GB. Navyšování diskového prostoru každý rok zůstává neměněn, tedy na 500 MB ročně. Navýšení se týká všech stávajících i nových zákazníků. Zdroj: webhosting-c4.cz

Představujeme webhostingy

18.10.2010

 V rámci cyklu "Představujeme webhostingy" byly do kategorie Hostingy / Parametry přidány další webhostingové společnosti.

-> Wedos.cz

-> Timehosting.cz

-> ONEbit.cz

Více informací v sekci Hostingy / Parametry.

Otestujte bezplatně Linux Hosting Cluster u společnosti IGNUM

5.10.2010

Společnost IGNUM se rozhodla spustit nový linuxový cluster a umožní tak všem zákazníkům si vyzkoušet nové služby. Na nový Linux Hosting Cluster budou moci zákazníci bezplatně umísťovat své webové prezentace, které bude společnost IGNUM hostovat do konce roku 2010 zdarma.

Tato služba je určená především pro náročné prezentace, které vyžadují vysokou datovou propustnost s maximální dostupností služeb. Do konce roku budou služby Linux Hosting Cluster zdarma, ale pod podmínkou, že si tuto službu objednáte do konce října. Po skončení tohoto testu, bude všem testovacím projektům odeslaná nabídka, pro další využívání Linux Hosting Cluster. V případě zájmu kontaktujte společnost IGNUM na emailové adrese: lhc@ignum.cz

Jaké .COM domény patřily předminulý týden k cenově nejzajímavějším?

20.9.2010

Organizace Sedo mající pod palcem statisíce domén vydává pravidelně report, jaké že to kousky se prodaly za největší částky. Rekordem za druhý týden v září je více jak půl milionu USD za jedinou .COM doménu. Ať vás dlouho nenapínáme, vítězem v ceně domén je (dle obchodů majících pod palcem organizace Sedo) trošku nečekaná doména „Jerusalem.com“ prodaná za 510 000 USD. Daleko za ní se umístl s 35 000 USD „voke.com“ a „stickyboard“ s 30 000 USD. Mezi prodeje průměrně zajímavé (tj. vydražené stále za částky nad 10 000 USD či EUR) se pak řadí zbytek obchodů: „vergleichen.com“ (28 600 EUR), „pons.com“ (25 000 USD), „haa.com“ (14 000 USD), „swiss-made.com“ (13 000 EUR), „daumtv.com“ (12 000 USD), „safer.com“ (10 000 EUR) a „coverlet.com“ (10 000 USD). Pokud jde o trio nejlevněji vydražených domén (jedna jako druhá za 700 USD), tak zde dominuje tato sestava: „thecuriosityshop.com“, „dentalinsurancecomparison.com“ a „equityhub.com“. Zdroj: Sedo

Na českém trhu začal působit „NoLimit“ webhosting

13.9.2010

V českých internetových hostingových vodách je další hráč – firma WEDOS Internet, a.s., jež nabízí poměrně zajímavé zaváděcí ceny za svoje služby a produkty. Nejprve bychom měli specifikovat, co vlastně WEDOS myslí pod pojmem „NoLimit“ webhosting, tak tedy: neomezený prostor pro web, neomezený přenos dat, neomezený počet e-mailových schránek a též i neomezený počet databází. K tomu všemu i PHP 6.3 a MySQL 5.1, pravidelné zálohy, garance dostupnosti 99,99 % a rozhodně potěší i značkové hardwarové zázemí.

Tuto klíčovou službu firmy lze do 30.11. 2010 začít provozovat díky zaváděcí ceně 15,- Kč bez daně (resp. 18,- Kč s ní) měsíčně. Pokud jde o ceny domén, tak za .cz zaplatíte 160,- Kč ročně (192,- Kč s DPH), za .eu 110,- Kč ročně (132,- Kč s DPH) a za .net 135,- Kč ročně (162,- Kč s DPH).

V rámci ceny všech domén je zdarma 100 MB prostoru na webu, případné přesměrování webu i e-mailu a administrace DNS. Samozřejmě vám při koupi domén nic nebrání pořídit si pouze tu a žádný webhosting. Zájemci o pokročilejší služby (VPS aneb virtuální serveryod 120,- Kč měsíčně, dedikované servery – od 1200,- Kč měsíčně a rackhosting – od 1320,- Kč měsíčně / všechny ceny jsou s DPH), zde pochopitelně naleznou i ty. Firma slibuje pro každý měsíc různé speciální akce a nabídky, jakož i nadále nejzajímavější ceny na českém internetu, takže je rozhodně na co se těšit. Zdroj: http://hosting.wedos.com/

Jak dopadla online aukce domén DomainFest NYC 2010 Live?

1.9. 2010

V rámci online aukce a dražby velmi zajímavých, i těch méně atraktivních domén, se objevilo v nabídce DomainFestu NYC 2010 Live několik důležitých výsledků naznačujících, po čem je (resp. bude) v nejbližší době poptávka.

Celkem bylo prodáno 17 domén za úhrnnou sumičku 1 801 900 USD. Většinu z částky si pro sebe nárokovala velmi pěkná doména disco.com s 255 000 USD. Slušně si vedla i doména bigapple.com vydražená na 70 000 USD. S ohledem na klíčovou roli města New York se slibně umístila i doména newyorkapartments.com prodaná za 65 000 USD.

Další domény již jen telegraficky: companion.com (45 000 USD), exterminating.com (35 000 USD), grocerystore.com (32 500 USD), bridalsets.com (7 000 USD), cabletelevision.net (6 000 USD), cigarbars.com (5 100 USD), chiantiwine.com (3 000 USD), opticians.net (2 800 USD), stromboli.com (2 250 USD), coneyisland.net (1 750 USD), discountjeans.com (1 700 USD), freecreditreports.us (1 500 USD), hoarders.com (1 500 USD), learningdisorders.com (1 500 USD) a jerseyshores.org (300 USD).

Zdroj: http://www.domainnamenews.com

Timehosting.cz – nová generace hostingu u nás!

29.8.2010

Pokud Vás nebaví hledat ten správný hosting, za který nemusíte platit nehorázné peníze a chcete mít funkce, které vaše webová stránka využije, tak na český trh dorazila nová generace hostingu právě pro vás. Provozovatelem této revoluční novinky je server timehosting.cz.

Plaťte jen za spotřebovaný výkon procesoru serveru. Webhosting navíc nemá žádné omezení. Platíte za to, co váš web doopravdy využije a spotřebuje za jeden měsíc. Provozovatel stanovil cenu jedné serverové hodiny na 15,- Kč bez DPH a dodal, že z praxe běžná stránka za použití systému wordpress a při návštěvnosti 110 lidí/den, je hostována za 3 Kč/měsíc. Samozřejmě zase záleží na použitých pluginech a kolik funkcí webová stránka bude mít.

HostGee.Com Inc. nabízí zajímavou celoroční hostingovou akci

23.8.2010

Firma a web HostGee.Com Inc. právě začala nabízet hostingovou promo-akci, při níž zákazník zaplatí za první rok hostování pouze 10 USD. V rámci balíčku na něj však čeká celá řada dalších drobných příjemností.

Za svých 10 USD za první rok tak zákazník dostane kromě hostingu také slušné řešení pro osobní i buiness aplikaci: neomezené místo na disku, neomezenou šířku pásma, neomezené webové stránky, neomezený počet e-mailových účtů, jedno volné doménové jméno, podporu 24/7 a také online ad credits.

Webový hosting HostGee.Com poskytuje k obsluze jednoduchý ovládací panel, který umožňuje uživateli nainstalovat populární open source aplikace a redakční systémy typu Wordpress, Joomla, Drupal či Zen Cart. To vše na jedno kliknutí.

Firma tvrdí, že veškeré její hostingové služby jsou poháněny nejlepšími servery Severní Ameriky (samozřejmě vybavenými clusterovými technologiemi), zákazník by tedy neměl pozorovat díky optimální alokaci prostředků žádnou degradaci v dostupnosti nebo rychlosti.

Připomínáme, že nabídka 10 USD za první rok je časově omezena do 31. srpna. A dodejme si ještě pro kompletnost informací, že běžná cena je 57 USD za každý rok.

IGNUM má kompletně nový web a nové služby

21.8.2010

Společnost IGNUM spustila nový web a taktéž představilo nové služby. Představili novou řadu Managed serverů, nový hostingový program, storage hosting a web.

Web ignum.cz se dočkal změny jak v oblasti designu tak i funkcí. S novým webem jsme se dočkali nového odborného diskuzního fóra, kde najdou zákaznici především návody společnosti IGNUM a taktéž často kladené otázky, které pomůžou, pokud si už nevíte rady.

Již na začátku článku jsem psal o Managed serveů, tedy servery, kde společnost IGNUM bude poskytovat služby správy 24/7. Součástí této služby je administrace operačního systému, zálohování a péče o zabezpečení.

Další horkou novinkou společnosti IGNUM je hostingový program Storage hosting. Zálohování na tomto hostingu probíhá formou synchronizace na sekundární datové pole a je provozováno na RAID 6. Nabídka je ideální pro firmy, které potřebují velké úložné prostory pro své webové stránky. IGNUM přistoupilo k výraznému snížení cen v oblasti zálohování dedikovaných serverů.

Již dvacátý webserver ONEsolution.cz - Marvin

13.8.2010

Webhosting ONEsolution spustil do ostrého provozu nový webserver, na kterém poběží další webové stránky. Dnešním dnem se tak může webhosting pyšnit již dvacátým webovým serverem. Server se bude jmenovat Marvin a bude obdařen 12GB paměti, která bude udržovat stabilitu OpenSource projektům.

Soutěž World Domain Cup má svého vítěze

6.8.2010 

Vítězem v soutěži World Domain Cup zaměřené na podobu „světové“ domény se stala přípona .EARTH, jež obdržela 3 289 hlasů. První cena 10 000 USD tak bude rozdělena mezi všech 254 správně tipujících účastníků.

Kromě samotné domény .EARTH jistě stojí za zmínku i dalších 14 nejčastěji volených kousků: .inc, .free, .smile, .one, .art, .moe, .site, .book, .anime, .lol, .game, .moon, .media a .bank.

700.000 registrovaných .cz domén

5.8.2010

Dne 4. Srpna v 10:22 hodin byla překročená hranice 700 000 registrovaných českých národních domén. Každý měsíc se objem registrovaných vlastníku českých národních domén zvětší o dalších 10 000. 13% držitelů jsou ženy a v 52% jsou držiteli firmy, či právnické osoby. V následující tabulce můžeme vidět, jak si u nás vedou registrátoři domén v počtu držitelů.

Přehled podílu registrátorů .cz domén ke 4.8.2010

Doména COM slaví 25 let!

10.3.2010 

První registrovanou doménou byla doména symbolics.com. Vlastnila ji společnost Symbolics, která však dnes již neexistuje. Od minulého roku je majitelem domény pan Aron Meystedtem, ředitel společnosti FX.com Investment.

vývoj .com domény

V 80tých letech nebyl o registrování domén tak velký zájem jako dnes. V průběhu prvního roku registrací bylo zaregistrováno pouze 6 kusů domén. V současné době je registrováno kolem 100.000 .com domén denně.

Dne 16. Března 2010 proběhne fórum ve Washingtonu DC a pak 26. Května na slavnostní události v San Francisku. Společnost Verisign rozdělí čtyři granty v hodnotě 75 000 USD těm, kteří přijdou s nejlepšími nápady jak rozvinout doménu .COM v následujících 25 letech.

Minulý rok se za webhosting utratilo 612 milionů

20.2.2010

Podle odhadu společnosti Active24, Češi utratili v roce 2009 za hostingové služby mnohem více peněz než v předešlých letech – okolo 612 miliónu korun.

Podle stejných odhadů však zaznamenal trh s hostingem nárůst o 12% a ke konci roku, bylo na našem území odhadem 210 tisíc webů.

Zlevnění .cz domén

5.1.2010

Sdružení CZ NIC od 1.1.2010 zlevnilo velkoobchodní cenu roční registrace .cz domén na 155,-Kč bez DPH. Tato změna se samozřejmě projevila také v ceně registrace domén u většiny českých registrátorů. .CZ doménu si nyní můžete zaregistrovat za cenu řádově od 179,-Kč bez DPH. V posledních dvou letech byla velkoobchodní cena 190,-Kč. Nejen díky tomuto zlevnění se stala .cz doména dostupná opravdu každému zájemci. K 1.1.2010 tak podle dostupných statistik eviduje sdružení CZ NIC celkem 633.819 registrovaných .cz domén.

Diakritika v .eu doménách aneb IDN .eu

13.12.2009

10. prosince 2009 byla zavedena diakritika v .EU doménách. Největší zájem projevili lidé z Německa, Čech, Francie, Lucemburska, Polska. Během první hodiny bylo zaregistrováno téměř 40.000 domén. Zájem Čechů však v dalších dnech rapidně klesal, velký zájem se dostavil také ze Švédska. Jako první byla registrována doména Ärzte.eu jako druhá potom börse.eu.

Správce .eu domén, sdružení Eurid nezavedlo pro registraci IDN .eu domén sunrise period (předregistrační období), přesto někteří čeští registrátoři domén nabízeli možnost vlastní předregistrace, jejíž výsledek se projevil právě 10.12.2009 Zde je kompletní seznam podporovaných znaků v rámci IDN .eu

dAukce.cz – Odchytněte si expirující doménu

29.10.09 @ DM

Každý den expiruje několik desítek domén s koncovkou .CZ. Některé jsou velmi zajímavé, ať už svým dobrým jménem nebo zajímavými ranky (Page Rank, SRank). Donedávna bylo skoro nemožné, aby běžný uživatel získal nějakou takovouto zajímavou doménu – Vždy si je rozebrali registrátoři .CZ domén. Nyní byl ovšem spuštěn projekt dAukce.cz a vše se změnilo.

dAukce.cz je velmi jednoduchý systém, který dovoluje dražit ony zajímavé domény. Jeho velkou výhodou je spolupráce s velkým množstvím registrátorů .CZ domén, díky čemuž je šance na „odchycení“ expirující domény až 80%. Velmi dobře je také vyřešeno ovládání celého systému - opravdu prostě a elegantně. Navíc pro začátek dražení expirujících domén je zapotřebí pouze bezplatná registrace, která je navíc velmi rychlá. Na závěr jen uvedu, že vyvolávací cena všech domén je 200Kč.

DobraDomena.cz

7.10.09 @ DM 

Sdružení CZ.NIC nedávno spustilo webové stránky DobraDomena.cz. Jedná se o opravdu zajímavý způsob propagace domén 2. řádu s koncovkou .CZ, kterou sdružení CZ.NIC spravuje. DobraDomena.cz je unikátní nejen nápadem, ale bezpochyby také svým provedením. Po načtení se ocitnete v kanceláři správce počítačové sítě jedné firmy a ten vás provází nejen světem domén, ale i svým osobním životem.

Samozřejmě vše není pouze o něm a jeho dni, na webových stránkách DobraDomena.cz nechybí velké množství informací o výhodách, bezpečnosti a získání domén 2.řádu s koncovkou .CZ. Po zhlédnutí obsahu těchto webových stránek bude již jasné, že www.mojefirma.cz nejen vypadá lépe, ale také prodává více jak www.poskytovatel.cz/weby/mojefirma.

Soutěž TOP HOSTINGY 2009

4.10.09 @ DM 

Two Bits s.r.o. ve spolupráci s Živě.cz spustil dlouho připravovanou soutěž TOP HOSTINGY 2009. Jedná se o první ročník této soutěže a uživatelé zde pomocí ankety volí právě ten nejlepší český hosting. Soutěží se ve 3 kategoriích „Nejlepší webhosting PHP + MySQL“, „Nejlepší webhosting – ostatní technologie“ a „Nejlepší nabídka VPS (virtuální servery)“. V soutěži je přihlášeno 13 českých hostingových společností, mezi ty nejznámější patří například Active24.cz, Český hosting nebo IGNUM.

Své hlasy pro jednotlivé hostingové společnosti lze zasílat na stránce top.hostingy.cz až do 20. listopadu 2009. Navíc bude také vylosován jeden šťastlivec, který jako poděkování za svůj hlas získá mininotebook ASUS EEE.

Brzy bude zaregistrována 600 000 .CZ doména, tipujte kdy!

4.9.2009 @ DM

Sdružení CZ.NIC, ve spolupráci se serverem Živě.cz, vyhlásilo novou tipovací soutěž. Zkuste tedy odhadnout přesný čas zaregistrování 600 000 .CZ domény a pokud budete úspěšní, můžete vyhrát externí databanku o velikosti 160GB a roční předplatně časopisu Computer. Hlasovat je možné až do 7.9.2009 a to přímo na stránkách serveru Živě.cz u tohoto článku, kde lze nalézt další doplňující informace.

SubReg.cz již spravuje 10 000 .CZ domén

3.9.09 @ DM

Registrátor domén SubReg.cz překonal hranici 10 000 registrovaných domén s koncovou .CZ. Navíc vlastník SubRegu, Gransy s.r.o. (mimo jiné vlastník mezinárodního hostingu G-Hosting), má ve své nabídce mimo koncovky .CZ dalších 300 národních, generických a exotických koncovek. U mnohých z nich je i oficiálním registrátorem.

Za tímto úspěchem stojí zřejmě prázdninová akce, díky které bylo možné zakoupit .CZ domény za pouhých 199Kč a uživatelské prostředí (XML API), které dovoluje hromadnou registraci domén s automatizovaným nastavením…

Ignum připravuje nové webhostingové programy

2.9.09 @ DM 

Ignum, jeden z předních registrátorů domén a poskytovatelů hostingu, hodlá od 3. září upravit svou nabídku webhostingových služeb. Ze stávající nabídky se zcela vytratí hostingové varianty fast!, standart, complete a expert, které budou nahrazeny novou výhodnější nabídkou

Přehled nových webhostingových variant Ignum.cz

Přehled nových webhostingových variant Ignum.cz
K webhostingovým variantám Lite, Medium a Full bude navíc dodávána .CZ doména na 1 rok zdarma.

BF Solutions má nejen nový kabátek...

12.8.09 @ DM 

Poměrně mladá společnost poskytující multihosting spustila novou verzi své webové prezentace, která již obsahuje všechny informace přehledně sepsané...  Navíc přizpůsobila svou nabídku, díky které by mohla konkurovat i zahraničním multihostingům. Její nejvyšší tarif "Multihosting MULTI" nabízí za cenu 120Kč s DPH/měsíc 25GB prostoru pro 50 domén, což prozatím nemá v České republice konkurenci a ve spojení s webovou administrací stojí za povšimnutí...

V rámci změny nabídky byla upravena i vizitka společnosti na MyHOST.cz, najdete ji zde.

Nový freehosting Endora.cz

9.8.09 @ DM 

Již několik týdnů se na našem trhu drží freehosting Endora.cz. Jeho nabídka je velmi zajímavá a mohla by konkurovat některým levnějším webhostingům...
Endora je freehosting pro domény 2.řádu, který v rámci vyhrazeného prostoru (1GB) nelimituje počet hostovaných domén. Šikovná je také celková správa z pohodlí internetového prohlížeče díky (české verzi) CPanelu. Kromě prostoru a traficcu (10GB/měs.) zde nejsou žádné jiné limity - libovolný počet domén, subdomén, e-mailových schránek nebo FTP účtů je zde samozřejmostí.
Endoru lze doporučit pro jednoduché nefiremní prezentace či miniweby. Pouze je třeba smířit se s reklamou v podobě 5 odkazů v patičce webu, kterou lze naštěstí graficky upravovat.
O kvalitách freehostingu Endora.cz svědčí i fakt, že má v tuto chvíli již více jak 250 zákazníků.

Active 24 na Facebooku

2.7.2009 

Přední český poskytovatel webhostingu a registrátor domén Active24, s.r.o je nyní k zastižení na komunitním portálu Facebook. V této době má fan-skupina 250 členů a to hlavně díky akci: „Doména a web na rok zdarma! Pro všechny fanoušky Active 24 na Facebooku“, která koncem června skončila (bohužel).   DM 

StrongHost chystá rozšíriť pole pôsobnosti aj na Slovensko

23.6.2009

Pomerne mladá webhostingová spoločnosť známa pod menom StrongHost plánuje expandovať aj na slovenský trh. Táto informácia pochádza priamo od majiteľa StrongHostu. Túto skutočnosť potvrdzuje aj fakt, že majiteľom domény StrongHost.sk, ktorá bola zaregistrovaná v máji tohto roku, sa stal práve Petr Láslo, zakladateľ StrongHostu.

(publikoval: Michal Tomanóczy)

Združenie CZ-NIC pribralo ďalších dvoch členov

1.6.2009

Združenie CZ-NIC prijalo medzi svojich ďalších dvoch členov Novým členom Komory registrátorov združenia CZ-NIC, z.s.p.o., ktorá má na svedomí CZ doménu, sa stala spoločnosť Banan s.r.o. (ktorá má na účte už viac ako 5000 domén), Komoru ISP rozšírila firma VSHosting s.r.o.

(publikoval: Michal Tomanóczy)

Hosting BF Solutions.cz přidán na MyHOST.cz

9.5.2008

Jsme rádi, že Vám můžeme představit další webhostingovou společnost z ČR - BF Solutions.cz. Vizitka BF Solutions je k dispozici zde.

Český hosting slaví narozeniny: Hledá novou tvář a rozdává dárky

Český hosting volí svou novou tvář a rozdává stovku dárků. Držitelé Křišťálové Lupy slaví páté narozeniny ve velkém stylu.

K významnému výročí připravil přední dodavatel webhostingových služeb dárek svým příznivcům. Mají ojedinělou šanci ovlivnit, kdo bude tváří firmy na novém webu a také vyhrát zajímavé ceny.

Kdo se na soutěžních stránkách zaregistruje, může denně hlasovat pro svou favoritku. Soutěž probíhá dva měsíce, postupně ve třech kolech.

Soutěž probíhá na adrese tvar.cesky-hosting.cz. V castingu vybrali zástupci firmy 12 modelek. O vítězce rozhodnou lidé svými hlasy. „Kdo se stane naší tváří je důležité i pro zákazníky a příznivce. Nejen, že provází klienty stránkami. V budoucnu budou mít šanci setkat se s ní i na dalších akcích. Dáváme jim šanci rozhodnout, která z dívek se k nám hodí nejlíp,“ říká Matěj Kloubek, majitel Českého hostingu.

Autor novinky: Český-hosting.cz


------
Nevyhráli jste sluchátka, která byla jako jedna z výher? Nevadí, kupte si rovnou 10 kusů třeba zde.

Hosting Stronghost.cz přidán na MyHOST.cz

5.5.2008

Jsme rádi, že Vám můžeme představit další webhostingovou společnost z ČR - Stronghost.cz. Vizitka Stronghost je k dispozici zde.

Česká asociace držitelů domén - ČADD

Poslední středu měsíce března oznámila svůj vznik tisku a široké veřejnosti první česká asociace sdružující vlastníky domén, ČADD. Skupinu zakládajících členů, kteří vlastní na deset tisíc českých domén, vedl k vytvoření sdružení fakt, že dynamika trhu s českými doménami se stabilně pohybuje ve vysokých hodnotách. číst celý článek

Hosting Angel-hosting.cz přidán na MyHOST.cz

16.4.2008

Jsme rádi, že Vám můžeme představit další webhostingovou společnost z ČR Angel-hosting.cz. Vizitka Angel-hosting je k dispozici zde.

Domain Day

1.4.2009 

Dne 9.4.2009 se bude konat první oficiální setkání doménových nadšenců s názvem "Domain Day". Tato akce je pořádána pod záštitou České asociace držitelů domén (CADD). Domain day začíná v 18:00 a bude se konat v PwC BusinessCommunityCenter v Kateřinské ulici. Pro členy CADD je vstupné zdarma, pro ostatní 200,-Kč. Všechny návštěvníky akce čeká pestrý program v podobě čtyř přednášek, panelové diskuse, live aukce domén a afterparty. Především přednáškový program je velmi zajímavý, konkrétně se bude hovořit o těchto tématech: Síla, branding, akvizice a development top generickych .cz domen, nové trendy v parkovaní domén, trendy na aftermarketu cctlds a doménové právní spory. Panelová diskuse proběhne na téma nové trendy v monetizaci doménového trafficu.

Hosting Allpark.cz přidán na MyHOST.cz

Jsme rádi, že Vám můžeme představit další webhostingovou společnost z ČR - Allpark.cz. Vizitka Allpark je k dispozici zde.

Začínáme s Google Adsense pro domény

15.3.2009

Přidán nový článek do sekce Články -> Začínáme s Google Adsense pro domény

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu