MyHOST.czMyHOST.czČlánky z oblasti webhostingu

Jak dopadne "klasický" webhosting?

Špatně, velmi špatně! Je jasné, že období, kdy někdo řekl „mám deset giga za stovku“ je za námi. Jelikož v tuto dobu není možné koukat u hostingu na nabízení prostor, na dostupnost a při pomyšlení na cenu dostaneme také totožná čísla. Ani technická podpora se nemění, takže je jasné, kam se pohrnou nabídky dále…


Číst celý článek...

Česká asociace držitelů domén - ČADD

Poslední středu měsíce března oznámila svůj vznik tisku a široké veřejnosti první česká asociace sdružující vlastníky domén, ČADD. Skupinu zakládajících členů, kteří vlastní na deset tisíc českých domén, vedl k vytvoření sdružení fakt, že dynamika trhu s českými doménami se stabilně pohybuje ve vysokých hodnotách.


Číst celý článek...

Začínáme s Google Adsense pro domény

Rozhodli jsme se pro vás připravit malou recenzi či spíše zjednodušený návod, jak se orientovat a postupovat v nedávno spuštěném Google Adsense pro domény. Jedná se o reklamní domain parking, v rámci kterého se na parkovaných doménách zobrazují relevantní odkazy PPC reklamy. web stránky,www,internet,webovky


Číst celý článek...

Jak může doména bez obsahu vydělávat aneb placený domain parking

Každý majitel doménového jména, který si zaregistroval doménu například z hlediska dobré investice nebo by rád časem na doméně vybudoval nějaký portál, se zajímá o to, jak by mu doména v době své nečinnosti mohla vydělávat. Kupodivu alternativa výdělku pouhým parkováním domény opravdu existuje.


Číst celý článek...

Úvod do světa parkování domén

Zaregistrovaná doména se stává "aktivní" doménou pouhým okamžikem samotné registrace. Od této chvíle je doména hostována a to tím nejzákladnějším způsobem - parkingem.


Číst celý článek...

Češi hostují: "Kolik to dělá?"

Koncem ledna letošního roku zveřejnila společnost HorMart výsledky každoroční monitorovací studie, která pootvírá vrátka do světa obchodu s českými webhostingy.


Číst celý článek...

Čechy zajímají .eu domény více než kdy předtím

V rámci svých článků věnuje portál MyHOST.cz dlouhodobě pozornost vývoji .eu domén. Tato .TLD prošla od doby svého uvedení na trh v dubnu roku 2006 velmi dynamickým a nejistým vývojem.


Číst celý článek...

EU za bůra - červnová záhada doménového trhu rozluštěna

    Jak jsem slíbil v nedávné novince, přináším Vám rozuzlení otázek, které se točily kolem červnové akce na domény EU, kterou přineslo několik českých předních registrátorů. Zřejmě podle jejich plánu těmito akcemi markantně rozvířili již tak neklidné vody českého trhu s doménami. V diskusích jste mohli vidět desítky uživatelů, kteří se přeli o možné příčiny a záměry pro dramatické zlevnění této evropské domény na českém trhu.


Číst celý článek...

Hosting-zdarma.cz: Jsou časy slávy nenávratně pryč?

Není to tak dávno, kdy téměř každé vlákno internetové diskuze obsahovalo zmínku o provozovateli webhostingu Hosting-zdarma.cz. Je tomu cca 2-3 roky zpátky, kdy ojedinělá nabídka hostingu v ceně domény zaznamenala pravděpodobně největší boom. Jak je na tom Hosting-zdarma dnes?


Číst celý článek...

CZ.NIC: Zablokování svých údajů v centrálním registru – žádný problém

    Sdružení CZ.NIC, správce české domény nejvyšší úrovně (.CZ), v Praze, dne 10. června, oznámilo doplnění systému správy domén (DSDng), díky kterému si teď mohou držitelé domén zablokovat údaje o svých doménách, kontaktech a sadách jmenných serverů. Sdružení tak tímto krokem doplnilo další prvek pro zvýšení bezpečnosti informací o vlastnících domén a také systému samotného. Inspirovalo se přitom požadavky vlastních klientů o tuto službu. Na internetových stránkách www.nic.cz si mohou vlastnící domén vyplnit formulář, jehož prostřednictvím požádají o blokaci kontaktu, domény nebo sady jmenných serverů. Tento formulář se musí potvrdit. Na výběr jsou dvě možnosti a to buď úředně ověřeným podpisem nebo kvalifikovaným certifikátem. Dokumenty je nutné odeslat na adresu sdružení. Případné odblokování potom proběhne obdobně.


Číst celý článek...

Certifikát o vlastnictví domény: Má nějaký význam?

Pokud jste již někdy prováděli registraci domény, pravděpodobně jste se setkali s nabídkou vystavení „certifikátu o registraci, či chcete-li vlastnictví domény“. Vystavení tohoto potvrzení nabízí téměř většina českých registrátorů domén. Jistě jste si společně se mnou kladli otázku: „K čemu vlastník domény toto potvrzení (certifikát) vlastně potřebuje?“ Z internetových diskusí a dokonce z webů některých registrátorů se mi dostalo odpovědi - potvrzení je nezbytné k nakládání s vlastněnou doménou. V dnešním článku se pokusím objasnit, jak to s těmito úředně vyhlížejícími archy křídového papíru vlastně je a poradit lepší řešení, jak se ujistit o vlastnictví domény.


Číst celý článek...

Využívají webhosteři diskuzní fóra jako prostor pro neplacenou reklamu?

     Rád navštěvuji diskuzní fóra týkající se internetového dění. Vždy mě trochu zamrzí, že takovýchto diskuzí není na českém internetu více, ale i tak, buďme rádi alespoň za ty, které jsou. Na těchto diskuzních fórech nachází uživatel celou řadu témat. Dá se říci, že diskuze se zaměřením na internet mohou obsahovat téměř jakýkoliv dotaz a příspěvek týkající se internetového prostředí. A toho mnozí uživatelé rádi využívají. Ať už jako čtenáři příspěvků ostatních nebo jako diskutující, kteří přicházejí s novým dotazem či úvahou. Je obvyklé, že na diskuzních fórech zabývajících se webdesignem se objevuje také prostor pro webhostingy, chcete-li hostingy.


Číst celý článek...

Reklama webhosterů a její cílení

Reklama obklopuje každého z nás. Postupem času se stala reklama nedílnou součástí našich životů. S trochou nadsázky může být reklama "všude a na všechno".


Číst celý článek...

Rada 1: Porovnání cena vs. kvalita

Každý, kdo si někdy koupil levný cukr nebo levný citron postupem času zjistil, že dražší cukr je sladší a více krystalický nebo že dražší citron je více kyselý a zkazí se později než ten levný, tuto zkušenost máme pravděpodobně všichni. Ano, samozřejmě to nemusí být vždy pravidlem, o to těžší je se v nabídce vyznat a dokázat vybrat to nejlepší řešení. Toto tvrzení však neplatí pouze pro trh s potravinami, podobnými pravidly se řídí také webhostingové prostředí a na nás je kvalitu rozpoznat.


Číst celý článek...

10 důležitých rad, jak správně vybrat webhosting

Otevíráme seriál článků na téma: 10 důležitých rad, jak správně vybrat webhosting


Číst celý článek...

Co je to webhosting, doména?

Úvodní článek jsme se rozhodli zaměřit především na uživatele začátečníky, kteří třeba mají problém s tím, co znamená slovo webhosting nebo doména - zkrátka a jednoduše to nevědí. Zkusme si tedy některé základní pojmy ze světa webhostingu vysvětlit.


Číst celý článek...

Portál MyHOST.cz se představuje

    Portál MyHOST.cz vznikl na podporu webhostingových společností, ale také běžného laického uživatele či zkušeného webmastera. MyHOST dává možnost všem webhosterům představit zde nabídku svých služeb, programů, ale také publikovat užitečný článek či aktualitu (novinku). Díky tomu má každý návštěvník stránek www.myhost.cz ideální možnost seznámit se s programy jednotlivých webhosterů a vybrat si z pestré nabídky také konkrétní webhostingový program. Doufáme, že projekt MyHOST.cz bude užitečný jak provozovatelům webhostingu, tak běžným návštěvníkům a uživatelům.


Číst celý článek...
Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu