MyHOST.czMyHOST.czRada 1: Porovnání cena vs. kvalita

Každý, kdo si někdy koupil levný cukr nebo levný citron postupem času zjistil, že dražší cukr je sladší a více krystalický nebo že dražší citron je více kyselý a zkazí se později než ten levný, tuto zkušenost máme pravděpodobně všichni. Ano, samozřejmě to nemusí být vždy pravidlem, o to těžší je se v nabídce vyznat a dokázat vybrat to nejlepší řešení. Toto tvrzení však neplatí pouze pro trh s potravinami, podobnými pravidly se řídí také webhostingové prostředí a na nás je kvalitu rozpoznat.

 

Nejdříve si pojďme říci, co je to kvalita u webhostingu a také porovnání cena vs. kvalita. Slovem kvalita se dá cena,kvalita,webhosting,vyberoznačit jakýsi součin mezi jednotlivými parametry zvoleného webhostingového programu. Stěžejními budou faktory typu spolehlivost hostingu, tedy dostupnost, traffic, prostor, ostatní technické parametry, technická podpora webhostera,. Dá se mluvit o jakési jistotě, kterou daný webhostingový program našim stránkám nabízí. Čím větší jistotu nám webhosting dává, tím vyšší cena se dá očekávat. Nemusí to však být podmínkou, a proto je potřeba umět se dobře orientovat - umět porovnávat cenu a kvalitu poskytovaných služeb a na základě daných porovnání se rozhodnout. Platí, že čím více nabídek webhosterů projedeme a porovnáme, tím lépe dokážeme zhodnotit poměr cena vs. kvalita. Ono "porovnávání" nám totiž určí mezní body stupnice výběru na kterou si následně zařazujeme jednotlivé konkrétní nabídky webhosterů. U webhostingu však není dobré nechat se zmást teorií čím dražší, tím kvalitnější. Není to pravda a paradoxně právě u webhostingu toto tvrzení platí daleko méně než například u kupování hroznového vína v supermarketu. Jak však rozluštit, u koho cena opravdu odpovídá kvalitě a u koho nikoliv?

 

Pokud nemáme žádného známého či kamaráda, člověka, který již několik webhostingových programů "na vlastní web" ozkoušel, a neznáme portál www.MyHOST.cz nebo jen zkrátka nemůžeme zrovna najít vhodný článek, který by nám s tímto pomohl, pak musíme otevřít peněženku a začít získávat "zkušenosti". Doporučení však je nezačínat s těmi nejdražšími. Zkuste si na základě onoho porovnání cena vs. kvalita vybrat parametrově nejlépe vycházející variantu a to z levnějších nabídek a pokud se osvědčí, můžete se dál rozmýšlet, zda je důvod, proč od webhostera odcházet jinam. Pokud se však neosvědčí, bude Vám jasné, že musíte sáhnout po hostingu dražším nebo jednoduše jiném. Ovšem nezapomínejme, že porovnání cen a parametrů není jedinými faktorem ovlivňující náš výběr. O těch dalších si povíme příště.


Host radí: Neberte první webhosting na který narazíte, jen proto, že se Vám bude zdát levný a kvalitní. Projděte si nejprve více nabídek, až pak kupujte a objednávejte. Zajímavé a poučné mohou být také názory v diskuzních fórech. Výběr webhostingu není dobré podceňovat. Je to právě webhosting, co zásadně ovlivňuje chod Vašich stránek.

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu, Správa majetku, Privátní investice, Správa investičního portfolia, Hedge fondy, Správa investic