MyHOST.czMyHOST.cz



Využívají webhosteři diskuzní fóra jako prostor pro neplacenou reklamu?

     Rád navštěvuji diskuzní fóra týkající se internetového dění. Vždy mě trochu zamrzí, že takovýchto diskuzí není na českém internetu více, ale i tak, buďme rádi alespoň za ty, které jsou. Na těchto diskuzních fórech nachází uživatel celou řadu témat. Dá se říci, že diskuze se zaměřením na internet mohou obsahovat téměř jakýkoliv dotaz a příspěvek týkající se internetového prostředí. A toho mnozí uživatelé rádi využívají. Ať už jako čtenáři příspěvků ostatních nebo jako diskutující, kteří přicházejí s novým dotazem či úvahou. Je obvyklé, že na diskuzních fórech zabývajících se webdesignem se objevuje také prostor pro webhostingy, chcete-li hostingy.

    Dá se říci, že tento prostor nabízí možnost konfrontace jednotlivých názorů a zkušeností a to nejen s diskuse,diskuze,hosting,webhosting,webhoster,webhosterijednotlivými webhostingy, ale zkrátka vším, co se týká zázemí a provozu webových stránek. Často se zde setkáváme také se zajímavou konfrontací a to především členů diskuze doporučujících jednotlivé webhostery a to z různých důvodů - většinou však na základě svých kladných či záporných zkušeností. Tyto poznatky jsou samozřejmě zajímavé a to nejen pro samotné čtenáře a členy diskuze, ale také pro zástupce webhosterů, kteří se těchto diskuzí rovněž účastní.

    Bohužel se však nestalo pravidlem, že diskuzní příspěvky zástupců jednotlivých webhosterů jsou pouze konstruktivní odpovědi. Čím dál tím častěji se můžeme setkat s příspěvkem, který se více než s odpovědí v diskuzi dá srovnávat s neplacenou reklamou. Slogany, líbivá slova, odkazy v každém příspěvku, to vše má plnit funkci konstruktivní odpovědi, která "rozhodně není reklamou". Když se však takovýto příspěvek objeví v téměř každém druhém vláknu diskuze, je na snadě otázka, proč do diskuze nevstoupí například administrátor či moderátor diskuze?

    Provozovatel diskuze je však bezmocný, obzvlástě pokud nemá jasně stanovenou hranici diskuzního příspěvku a neplacené reklamy a to v rámci svých interních směrnic. A proto se líbivé věty a slogany na diskuzních fórech objevují dál a chudák zmatený zákazník netuší, který webhosting v té změti dokonalých řešení si vybrat. Dá se tomu však říkat diskuze?

 

Tento článek byl věnován diskuzi http://diskuse.jakpsatweb.cz/ , kterou velmi rád navštěvuji.


Host si všímá: Pro šťouraly diskuse nebo diskuze. Pro ještě větší šťouraly Co je to internetová diskuse?

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu, Správa majetku, Privátní investice, Správa investičního portfolia, Hedge fondy, Správa investic