MyHOST.czMyHOST.czCZ.NIC: Zablokování svých údajů v centrálním registru – žádný problém

    Sdružení CZ.NIC, správce české domény nejvyšší úrovně (.CZ), v Praze, dne 10. června, oznámilo doplnění systému správy domén (DSDng), díky kterému si teď mohou držitelé domén zablokovat údaje o svých doménách, kontaktech a sadách jmenných serverů. Sdružení tak tímto krokem doplnilo další prvek pro zvýšení bezpečnosti informací o vlastnících domén a také systému samotného. Inspirovalo se přitom požadavky vlastních klientů o tuto službu. Na internetových stránkách www.nic.cz si mohou vlastnící domén vyplnit formulář, jehož prostřednictvím požádají o blokaci kontaktu, domény nebo sady jmenných serverů. Tento formulář se musí potvrdit. Na výběr jsou dvě možnosti a to buď úředně ověřeným podpisem nebo kvalifikovaným certifikátem. Dokumenty je nutné odeslat na adresu sdružení. Případné odblokování potom proběhne obdobně.

Zablokování informací o doméně u NIC.CZ je dostupné

    „Blokovat půjdou všechny objekty, tedy domény, kontakty i jmenné servery, připraveny jsou dvě varianty. V případě blokace proti transferu bude možné dělat ostatní změny kromě přechodu k jinému registrátorovi. Pokud se držitel domény rozhodne pro blokaci všech změn, nebude možné udělat žádnou změnu, žádný transfer, žádné změny uvnitř objektu, ani smazání informací uložených v registru domén. V obou případech bude zablokováno také odesílání e-mailů s heslem na adresu uvedenou v registru,“ uvedl v tiskové zprávě Martin Peterka, provozní ředitel sdružení CZ.NIC.

 

    Na rozdíl od žádosti o heslo, které je vám povinen sdělit registrátor, pokud bude chtít držitel zablokovat nebo odblokovat své informace, popř. povolení k akcím v registru, musí se obrátit přímo na sdružení.

 

Autor: David Daneš

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu, Správa majetku, Privátní investice, Správa investičního portfolia, Hedge fondy, Správa investic