MyHOST.czMyHOST.czHosting-zdarma.cz: Jsou časy slávy nenávratně pryč?

Není to tak dávno, kdy téměř každé vlákno internetové diskuze obsahovalo zmínku o provozovateli webhostingu Hosting-zdarma.cz. Je tomu cca 2-3 roky zpátky, kdy ojedinělá nabídka hostingu v ceně domény zaznamenala pravděpodobně největší boom. Jak je na tom Hosting-zdarma dnes?

vidím město,vidimesto,hosting,hostuj,zdarma,hosting-zdarma

 

Názory se různí, ale zdá se, že tento webhosting stále využívají zákazníci, kteří tuto variantu objevili v "době největší slávy". V souvislosti s tím si však nelze nepoložit otázku, zda se nabídka hostingu v ceně domény nestala již jakýmsi přežitým klišé, které navíc nijak neobjasňuje kvalitu samotného hostingu, který je většinou zastíněn opravdu příznivou cenou - zdarma. Pokud je hosting opravdu zdarma, v čem se jeho kvalita liší od freehostingu?

Své by k tomu jistě byli schopni říci zákazníci nejen tohoto webhostera a je jasné, že by se názory, tak jako všude, různili. I přesto si však nelze nevšimnout, že v úvodu zmíněných, diskuzních vláken o Hosting-zdarma, rok od roku rapidně ubývá a zájem o tuto svého času převratnou nabídku je více než nejistý.

 

Nedávno se mi donesla zpráva o problému s e-mailem v tu chvíli bezmocného zákazníka, který se domáhal vysvětlení příčiny problému, ale marně. Při této příležitosti jsem si sám vzpomněl na všechny krkolomnosti, na které jsem po dobu hostování sám narazil. At´ už zvláštní měsíční lhůtou opředená změna registrátora, či databáze vracející čas v řádech hodin jinde. Pozoruhodné jsou také neustálé změny webmailů, ale je pravda, že to se řeší opravdu nepřetržitě a nejen u Hosting-zdarma. Taky jsem přemýšlel, proč asi byla zrušena zákaznická linka, jejíž poplatek činil 19,-Kč/minutu. Bylo snad její zrušení zapříčiněno nízkým počtem zákazníků nebo jen o tuto službu za strany zákazníků prostě nebyl dostatečný zájem? Odpověd´ zná v tuto chvíli jen samotný webhoster.

Hosting-zdarma.cz jsem vždy považoval za seriozního webhostera, v době "velkého třesku" jsem byl na straně těch, kdo jej sami doporučovali. Dnes jsem však nestranný a sám se snažím udělat si obrázek o současném Hosting-zdarma. Prozatím jsem skeptik a Vy?

 

Své názory a zkušenosti mi prosím posílejte na e-mail: host@myhost.cz

 

Host komentuje: Vidím Hosting veliký, jehož sláva hvězd se bude dotýkat… A nebo taky nééé.

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu, Správa majetku, Privátní investice, Správa investičního portfolia, Hedge fondy, Správa investic