MyHOST.czMyHOST.czÚvod do světa parkování domén

Zaregistrovaná doména se stává "aktivní" doménou pouhým okamžikem samotné registrace. Od této chvíle je doména hostována a to tím nejzákladnějším způsobem - parkingem.

Parking domény spočívá v zaparkování domény, tedy uvedení domény do "statického provozu". Statický provoz v tomto konkrétním případě znamená, že doména běží, ale nelze si na ni nahrát svůj obsah. K tomu je již potřeba některý jiný webhostingový program - tarif, v nejlepším případě placeného webhostingu. Velmi častým jevem doprovázejícím parking domén je zobrazující se stránka daného registrátora, webhostera. Jedná se o reklamní stránku, která informuje potenciálního návštěvníka o tom, že doména byla zaregistrována. Každý tedy vidí, že doména je obsazená a díky reklamě je jasné, u kterého registrátora byla vlastně zaregistrována.parking

Doménu můžete parkovat po celou dobu platnosti registrace domény. To samozřejmě záleží jen na vás. Někteří registrátoři (například Forpsi.com) nabízí v rámci parking vizitky umístěné na doméně prostor pro vaše sdělení týkající se samotné domény. Což je vhodné v případě, když je doména volná k prodeji či pronájmu a její majitel by tuto informaci rád veřejně prezentoval přímo na dané doméně.

Parking domén registrátorem (současně webhoster) je v 95% případů neplacenou službou, což je výhodné jak pro registrátora (v basic nastavení je reklamní vizitka), tak pro zákazníka, který nemusí platit zbytečné náklady na provoz webhostingu. Pořízení placeného webhostingu má smysl opravdu až v případě, kdy je jasné, že chcete na doméně provozovat webové stránky. Pochopitelně je ve hře také řešení formou freehostingu. Freehosting je webhosting zdarma, což velmi často znamená řadu úskalí týkajících se spolehlivosti. Více o freehostinzích v některém z dalších článků.

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu, Správa majetku, Privátní investice, Správa investičního portfolia, Hedge fondy, Správa investic