MyHOST.czMyHOST.czJak může doména bez obsahu vydělávat aneb placený domain parking

Každý majitel doménového jména, který si zaregistroval doménu například z hlediska dobré investice nebo by rád časem na doméně vybudoval nějaký portál, se zajímá o to, jak by mu doména v době své nečinnosti mohla vydělávat. Kupodivu alternativa výdělku pouhým parkováním domény opravdu existuje.

 

Placený domain parking neboli parkování domén, které vydělává peníze, je služba, která opravdu majiteli doményparkování domén,doména,domény, parking domain umožňuje prostřednictvím parkingu vydělávat. V minulém článku s názvem: Úvod do světa parkování domén jsme si vysvětlili, co znamená parkování domény. Je to forma webhostingu, kdy se doména stává aktivní, přesto na ni nelze webovou prezentaci nahrát. Lze na ni však nahrát "parking page" s PPC reklamou.

 

PPC reklama je druh reklamy, kdy zákazník (inzerent) platí provozovateli inzerce za proklik určitého klíčového parking domén,doména,domény,parkování,parkingslova. Klíčová slova je potřeba nastavit, stejně jako výši ceny prokliku. Výhodou placeného parkování domén je, že nemusíte vytvářet žádnou webovou stránku, naopak… využijete možnosti pouze nasměrovat doménu na server provozovatele (zajišťuje parkování domény včetně zobrazování reklamních odkazů) a na vašich stránkách se ihned po aktivování parkingu (lhůta cca 30 minut, někdy ihned) začnou zobrazovat reklamy. Tímto okamžikem se stává doména prostředkem vašeho potenciálního výdělku. Nyní záleží jen na tom, kolik lidí bude vaši doménu navštěvovat a jak často budou klikat na některý ze zobrazených odkazů.

Téměř všechny systémy nabízející placené parkování domén dávají majiteli domén možnost volby klíčových slov. Jedná se o volbu slov, na která bude parking page jednak optimalizována a současně slova,která se budou objevovat v rámci reklamních odkazů.

 

Systémů nabízejících reklamní parking domén je celá řada. Z nejznámějších poskytovatelů je to například Sedo.com, Namedrive.com a konečně také reklamní parking v českém jazyce, který před nedávnem spustilo Google Adsense. Více informací v článku Začínáme s Google Adsense pro domény.

 

Pokud máte velké množství domén, na které se nechystáte v brzké době nahrát nějaký obsah, pak stojí určitě za zvážení využití možnosti výdělku prostřednictvím parkování domén. Reklamní (placený) domain parking může být zajímavý i pro majitele domén, které obsahují opravdu hodně vyhledávaná spojení. Nechte své domény vydělávat…

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu, Správa majetku, Privátní investice, Správa investičního portfolia, Hedge fondy, Správa investic