MyHOST.czMyHOST.czZačínáme s Google Adsense pro domény

Rozhodli jsme se pro vás připravit malou recenzi či spíše zjednodušený návod, jak se orientovat a postupovat v nedávno spuštěném Google Adsense pro domény. Jedná se o reklamní domain parking, v rámci kterého se na parkovaných doménách zobrazují relevantní odkazy PPC reklamy. web stránky,www,internet,webovky

www,web,internet,webovky,webdesign

Úvodní orientace

Po přihlášení do systému Google Adsense a volbě čtvrté možnosti s názvem "Adsense pro domény" se otevře stránka s prostorem pro budoucí výčet všech vašich parkovaných domén. Přehledné prostředí nabízí v rámci hlavního obsahu 3 odkazy: "Přidat nové domény", "Stručný průvodce Adsense pro domény" a "Odeslat názor". Na první pohled je patrné, že v této nabídce se musí orientovat každý. Pokud si však přesto nejste jistí správným postupem přidání domény a pohybem v tomto administračním prostředí, pak můžete hned využít odkazu "Stručný průvodce Adsense pro domény". Tento průvodce Vám poměrně detailně a názorně ukáže, jak postupovat od vložení domény až po nastavení statistik.

 

Přidání domény

Vložení domény je snadné, stačí zapsat její tvar, každý do jednoho řádku, formulář umožňuje zapsat až 100 domén. Jako velmi praktickou hodnotíme možnost nahrát CSV textový soubor obsahující tvar domény a kód jazyka.

 

Změna aliasu

Dalším krokem je změna aliasu u domény. Primárně jsou vždy nastaveny parametry vašeho stávajícího webhostera (registrátora). Nejčastěji se tyto údaje nachází pod odkazem editace DNS nebo správa DNS. Je potřeba tyto údaje změnit dle instrukcí, které tabulka pro změnu aliasu, která se zobrazí v Google Adsense pro domény rozhraní. Doba trvání změny je individuální. Například změna u Forpsi.com je provedena téměř okamžitě. Parking aktivní Nyní se vypíše vaše doména pod záložkami všechny a aktivní. V okamžiku, kdy se doména zobrazí v záložce aktivní, máte vyhráno. Je to důkaz o tom, že změna aliasu i kompletní přidání domény proběhlo v pořádku. V tu chvíli se začnou zobrazovat relevantní odkazy na Vaší doméně - nyní máte na své doméně správně nainstalované Google Adsense pro domény.

 

Práce s obsahem

Samotný obsahu parkované domény můžete samozřejmě upravovat. V záložce aktivní vyberte požadovanou doménu, kde můžete upravit nastavení domény a to formou změny barevnosti, ale také nastavením klíčových slov. Další zajímavou vlastností je nastavení kanálu, který Vám v případě, že máte domén více, umožní monitorovat, která konkrétní doména byla uživatelem navštívena, či na ní byl zaznamenán proklik. Nastavení kanálů se může zdát složitější, není to však tak hrozné. V hlavní navigační podliště hned vedle odkazu "Barevné palety" se nachází položka "Kanály". Pod záložkou Adsense pro domény kliknete na "Přidat nové personalizované kanály" a máte v podstatě vyhráno. Přidáte název kanálu a následně při editaci domény prostřednictvím nabídky "Akce" -> "Změnit kanál"… vyberete z nabídky položek konkrétní kanál.

 

Ovládání Google Adsense pro domény je opravdu jednoduché. Administrační prostředí je velmi intuitivní a snadno se v něm zorientuje každý, včetně ne příliš technicky zaměřených lidí. Google Adsense pro domény je konečně plnohodnotný nástroj pro reklamní parkování domén na českém trhu.

V některém z příštích článků si například můžeme porovnat vlastnosti Google Adsense pro domény s dalším poskytovatelem reklamního domain parkingu Sedo.com.

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu, Správa majetku, Privátní investice, Správa investičního portfolia, Hedge fondy, Správa investic