MyHOST.czMyHOST.czJak dopadne "klasický" webhosting?

Špatně, velmi špatně! Je jasné, že období, kdy někdo řekl „mám deset giga za stovku“ je za námi. Jelikož v tuto dobu není možné koukat u hostingu na nabízení prostor, na dostupnost a při pomyšlení na cenu dostaneme také totožná čísla. Ani technická podpora se nemění, takže je jasné, kam se pohrnou nabídky dále…

MultiDomainHosting


… je jméno řešení. Bude se hrát na počet domén 2. úrovně, které můžeme mít po kupě za jednu cenu hostingu. Bude to znamenat, že za 100Kč nebudeme mít pro jednu doménu 5GB místa, ale pro 10 domén 50GB. Může to někomu připadat absurdní, ale jakožto zákazník, to snad každí ocení. A největší sranda je, že na tom vydělá i poskytovatel hostingu! Jemu bude jasné, že nikdo neudělá 10 kvalitních webů, které by mohly napomáhat přetížení serveru a pokud jde o místo, ani ten nejaktivnější bloger nepřesáhne 5GB dohramady na všech webech (pokud se nebude jednat o download server, jehož tvorba bude stejně zakázána). 

Avšak klasický webhosting úplně tak neskončí!servers


Klasický webhosting bude nabízen stále, avšak pod cenou a navíc v zájmu „masové reklamy“ o něj nebude mít běžný zákazník zájem. A toho jsou si vědomi drobní podnikatélkové se svými VPS a proto již teď nabízejí webhostingy pro domény 2.úrovně zcela zdarma. Chtějí za to sice reklamu, ale pokud získaté kvalitní hosting, proč to něco málo neobětovat? Navíc je zcela jasné, že za nějaký mizerný poplatek bude možné časem reklamu stejně odstranit. Problémem může být garance dostupnosti a zálohování dat, ale to si časem také velmi dobře ošetří. :)

Hlavně nazapoměnte, že se jedná o budoucnost a nevěřte firmám, co nabízejí tuto formu klasického webhostingu již teď – Je velmi pravděpodobné, že do půl roku zkrachují, jak už se několikrát naneštěstí stalo a jejich "zákazníci" nadšeni nebyli! 
3.7.2009 @ DM

Zajímavé odkazy: O doménách a webhostingu, Správa majetku, Privátní investice, Správa investičního portfolia, Hedge fondy, Správa investic